Gün
Saat
Dakika
SaniyeTürkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafından düzenlenen "Geleceğin Sağlık Teknolojileri – Medikal Cihazların Geleceği (Future Health – The Next Era of Medical Devices)" kongresi 30-31 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul’da sizlerin değerli katılımları ile gerçekleştirilecektir. Medikal cihazlar alanındaki yeniliklerin, bilimsel gelişmelerin, teknolojik ilerlemelerin ve gelecek öngörülerinin paylaşılacağı kongremiz, dünya çapındaki kurum ve kuruluşlardan alanında lider sektör yöneticilerine ve bilim insanlarına ev sahipliği yapacaktır.

Kongrede aşağıdaki çıktılara ulaşmak hedeflenmektedir:

• Medikal cihazların geleceği, bu alandaki son gelişmeler, ihtiyaç duyulabilecek teknolojiler ve ağırlık verilmesi gereken alanlar değerlendirilecektir. Bu sayede katılımcılara güncel medikal cihaz teknolojilerinin durumu ve gelecek öngörüleri hakkında geniş perspektifte bir bakış sunulacaktır.

• Ulusal ve uluslararası alandaki uzmanları, araştırmacıları, klinisyenleri ve endüstri temsilcilerini bir araya getirerek işbirliği ve ağ oluşturma fırsatları oluşturulacaktır.

• Medikal cihaz alanında geleceğin nasıl şekilleneceği, hangi teknolojilerin öne çıkacağı tartışılacaktır. Katılımcılar, sektörün önümüzdeki yıllarda nasıl gelişeceği, hangi alanlara öncelik verilmesi gerektiği ve nasıl bir strateji izlenmesi gerektiği konularında görüş alışverişinde bulunma imkanı elde edecektir.

• Katılımcılara farklı sektörlerden gelen uzmanlarla tanışma ve potansiyel iş birliği veya projeleri değerlendirme fırsatları sunulacaktır. Bu da yeni fikirlerin ortaya çıkmasına ve ortak projelerin geliştirilmesine olanak tanıyacaktır.

Sağlık ekosisteminin öncü kuruluşu TÜSEB tarafından, insanlığın ortak geleceğine katkı sunmak amacıyla 30-31 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek kongremizde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız..


DAVET MEKTUBU
Değerli Katılımcılar,

TÜSEB olarak, sağlık bilim ve teknolojileri alanındaki gelecek vizyonumuz doğrultusunda, 30-31 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek olan “Geleceğin Sağlık Teknolojileri-Medikal Cihazların Geleceği Kongresi”ne ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Dünya çapındaki kurum ve organizasyonlardan seçkin ve yetkili temsilciler ile bu alanda çalışmalar yürüten bilim insanlarının yer alacağı kongrede; günümüz dünyasını şekillendiren ve geleceğimize yön verecek olan giyilebilir sensörler, nesnelerin interneti, robotik, yapay zekâ, nanoteknoloji, sanal gerçeklik ve genomik gibi alanlar üzerine birbirinden değerli sunumlar gerçekleştirilecektir.

Medikal cihaz alanındaki güncel gelişmelerin ve bu alandaki geleceğe dönük öngörülerin paylaşılacağı Geleceğin Sağlık Teknolojileri-Medikal Cihazların Geleceği Kongresinde sizlerin katkısıyla bu alandaki ihtiyaçların belirlenerek paydaşlar arasında iş birlikleri geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Ülkemizin medikal cihaz alanındaki gelişimine katkı sağlayacak unsurların, alanında uzmanlar tarafından kapsamlı şekilde ele alınacağı kongremizde sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.


Prof. Dr. Hakan EROĞLU
TÜSEB Başkanı
KOMİTELER
Başkan
Prof. Dr. Hakan EROĞLU
Bilimsel Sekreterya
Prof. Dr. Songül VARLI
Bilim Kurulu Organizasyon Komitesi
Güncellenecektir. Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emin AKTAN
Dr. Öğr. Üyesi Habib ÖZDEMİR
Dr. Mecit YÜZKAT
Öğr. Gör. Yasemin TOPUZ
Sekreterya
Fatma Beyza KULA YEŞİLOT - beyza.kula@tuseb.gov.tr
Muhammet Taha GÖKCAN - muhammettaha.gokcan@tuseb.gov.tr
BİLİMSEL PROGRAM

Bilimsel program güncellenmektedir.

DAVETLİ KONUŞMACILAR*
Prof. Dr. Nurten Akarsu
Hacettepe Üniversitesi, Ankara
Dr. Fowzan S Alkuraya
Principal Clinical Scientist and Senior Consultant Chairman
King Faisal Specialist Hospital and Research Center, Suudi Arabistan
Doç. Dr. Taha Bahsi
Tıbbi Genetik Derneği Başkanı
Dr. Serkan Belkaya
Bilkent Üniversitesi, Ankara 
Prof. Dr. Süheyla Bozkurt
Marmara Üniversitesi, İstanbul
Prof. Dr. Tunahan Çakır
Gebze Teknik Üniversitesi, Kocaeli
Dr. Arda Çetinkaya
Hacettepe Üniversitesi, Ankara 
Prof. Dr. Mehmet Gönen
Koç Üniversitesi, İstanbul
Prof. Dr. Trevor Graham
FMedSci is Director of the Centre for Evolution and Cancer at the Institute of Cancer Research in London, İngiltere
Dr. Said I. Ismail
Director, Qatar Genome Programme
Dr. İbrahim Karakuş
Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Ankara
Prof. Dr. Enzo Medico
University of Torino, İtalya
Prof. Dr. Uğur Özbek
IBG-Izmir Biomedicine and Genome Center
Fatima Qafoud
Clinic and Laboratory Manager, Qatar Biobank, Katar
Dr. Alona Sosinsky
Genomics of England, Scientific Director for Cancer, İngiltere
Doç. Dr. Öznur Taştan
Sabancı Üniversitesi, İstanbul
Prof. Dr. André Uitterlinden
Head of Population Genomics Head of Human Genomics Facility Department of Internal Medicine Erasmus University MC Rotterdam, Hollanda
Prof. Dr. Cengiz Yakıcıer  
Acıbadem Üniversitesi, İstanbul
*Konuşmacılar soyisimlere göre alfabetik olarak sıralanmıştır.
Prof. Dr. Cengiz Yakıcıer  
Acıbadem Üniversitesi
SEMPOZYUM BİLGİLERİ VE KAYIT

Göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz, kayıtlarımız kapanmış olup saat 17.00 itibariyle herhangi bir ödeme alınmayacaktır.

ÖĞRENCİ

Lisans, Yüksek Lisans,
Doktora, Uzmanlık Öğrencisi
750₺

AKADEMİK PERSONEL

Akademisyen,Uzman
Doktora Sonrası Araştırmacı
1750₺

SEKTÖR TEMSİLCİSİ

Sektör Temsilcisi

5000₺
BİLDİRİ GÖNDERİMİ

Bildiri Son Gönderim Tarihi : 10 Mayıs 2024

Bildiri Gönderim Kuralları:

 • Kongre esnasında sözel sunumlar Türkçe olarak yapılacaktır.
 • Geleceğin Sağlık Teknolojileri – Medikal Cihazların Geleceği Kongresi’nde, sözlü bildiri olarak sunulmak üzere daha önce yayımlanmamış orijinal araştırmalar  gönderilebilir.
 • Kabul edilen bildiriler kongrede sözlü sunum şeklinde gerçekleştirilecektir. Sözlü sunumların süresi 10 dakikadır.
 • Katılımcılar “Sunum Yapacak Yazar” olarak sadece bir sözel bildiri yollayabilirler. Bu kurala aykırı başvurular Bilimsel Kurul tarafından değerlendirmeye alınmayacaktır. Birden fazla sözel bildiri gönderen Sunucu Yazarların gönderdikleri bildiriler, yazar tarafından düzeltme yapılmadığı takdirde bu kriter doğrultusunda Bilimsel Komite tarafından bilimsel değerlendirme puanına göre elenecek olup, yalnızca bir sözel bildiri sunum dikkate alınacaktır.
 • Bildirinin içeriği yazarların sorumluluğundadır. Bilimsel Komite veya Kongre Sekreterliği bildiri özetinde herhangi bir düzeltme yapmayacaktır.
 • Bildiri özet formunuza e-posta adresinin doğru girildiğinden emin olunuz. Kongre Sekreterliği sizinle iletişim kurmak için girmiş olduğunuz e-posta adresini kullanacaktır.
 • Bildiri sistemine kayıt olurken kullandığınız e-posta adresine aktivasyon e-postası otomatik olarak gelecektir. Bildiri yüklemek için katılımcı aktivasyonunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir. E-posta gelmediği taktirde “Spam/Gereksiz” klasörünü kontrol etmeyi unutmayınız.
 • Sisteme yüklenen bildirilerin durumunu “Bildiri Sistemi” aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.
 • Bildirilerin kabul yazıları, bildiri sahibinin sistemde kayıtlı olan e-mail adresine gönderilecektir.
 • Kabul edilen bildiri özetinin geçerlilik kazanması için sunucu yazarın kongre kayıt ücretini ödeyerek kayıt işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Kayıt olmamış sunucu yazarların bildiri özetleri Bilimsel Program’a dahil edilmeyecektir. Yapılacak bilimsel değerlendirme sonucunda kabul edilmeyen bildiriler için herhangi bir ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • Sunucu yazar, kongreye katılarak sunumunu gerçekleştirmek zorundadır. Aksi durumda:
  • Katılım ve sunum sertifikası verilmeyecektir.
  • Bildiri özeti, Kongre özet kitabına dahil edilmeyecektir.
  • JHIT ek sayısında yayımlanmayacaktır.
 

Komite tarafından belirlenen tarihlere uyulmasını önemle rica ederiz.

Özet Metninin Hazırlanması:

 • Bildirinizi sisteme girerken, lütfen yazım hatalarından kaçınınız, yazarların sıralamalarına dikkat ediniz.
 • Bildiriler IEEE formatında hazırlanacaktır. Örnek format ekte verilmiştir.

Kabul edilen ve kaydı tamamlanan tüm İngilizce özetler, bir TÜSEB yayını olan JHIT dergisinin ek sayısında yayımlanacaktır.

Bildiri özeti örneği için tıklayınız. Türkçeİngilizce

SÖZEL BİLDİRİ ÖDÜLLERİ

Geleceğin Sağlık Teknolojileri-Genomiks kongresi kapsamında, akademisyenlerin ve lisansüstü araştırmacıların bildirileri iki farklı kategoride değerlendirilecek ve her kategoride en yüksek puanı alacak ilk üç bilimsel çalışmaya “Sözel Bildiri Ödülleri” verilecektir.

Bildiri sunumu yapacak olan araştırmacılar, sundukları çalışmanın içeriği, amaçları, bilimsel literatüre katkısı, gelecek çalışmalara yön verebilmesi ve araştırmacının konuyu özetleme şekli gibi kriterler dikkate alınarak değerlendirilecektir. Bu değerlendirme sonucunda, akademisyen kategorisinde ve lisansüstü araştırmacı kategorisinde en yüksek puanı alan ilk üç çalışmaya sözel bildiri ödülleri takdim edilecektir. Ödüller, sözel sunumu yapan araştırmacıya verilecektir.

Akademisyen Kategorisi                                          

 • Birincilik Ödülü: 25.000 TL
 • İkincilik Ödülü: 15.000 TL
 • Üçüncülük Ödülü: 7.500 TL

Lisansüstü Araştırmacı Kategorisi

 • Birincilik Ödülü: 20.000 TL
 • İkincilik Ödülü: 10.000 TL
 • Üçüncülük Ödülü: 5.000 TL

* Bahse konu yarışma ödülleri, 25 Eylül 2021 tarihli 31609 sayılı resmî gazetede yayınlanan TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI ÖDÜL YÖNETMELİĞİ kapsamında takdim edilecektir.

İLETİŞİM
TÜSEB İstanbul Yerleşkesi, Koşuyolu Mahallesi, Koşuyolu Caddesi No: 71 Kadıköy / İSTANBUL
TÜSEB İletişim: 0 (216) 547 26 00
Fatma Beyza KULA YEŞİLOT - beyza.kula@tuseb.gov.tr
Muhammet Taha GÖKCAN - muhammettaha.gokcan@tuseb.gov.tr
Kongre Merkezi
Duyurulacaktır.
Site Tasarım : Dr. Habib ÖZDEMİR & Dr. Mecit YÜZKAT